10 Gb/s povezava na več kot 30 šolah

četrtek, 18. 4. 2019 9:38

V preteklih mesecih smo na Arnesu nadgradili povezave na več kot 30 osnovnih in srednjih šolah po Sloveniji. Hitrost povezav smo nadgradili iz 1 Gb/s na 10 Gb/s, s tem pa vzgojno-izobraževalnim zavodom zagotovili brezskrbno, hitro in učinkovito rabo naprednih storitev tudi v prihodnosti.

Učinkovita raba naprednih storitev

Več kot 750 zavodov smo na Arnesu z optično povezavo s hitrostjo 1 Gb/s že povezali v sklopu projekta IR optika, ki se je zaključil leta 2015.

Dobra povezava zavodov do Arnesove optične hrbtenice je osnovni pogoj za izrabo prednosti in kakovosti storitev, ki jih svojim uporabnikom nudimo Arnes in vseevropsko omrežje GÉANT.

Gradimo tudi brezžična omrežja eduroam

Do leta 2020 na vzgojno-izobraževalnih zavodih v sklopu programa SIO-2020 gradimo tudi napredna brezžična omrežja eduroam, ki omogočajo aktivno rabo nakupljene IKT opreme, kot so računalniki, prenosniki in tablični računalniki ter e-storitev ter e-vsebin, ki jih razvijamo v okviru omenjenega programa.

Program SIO-2020 sofinancirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.