MOST-V: Poskrbite za vašo spletno varnost

torek, 5. 11. 2019 11:22

13. novembra 2019 bomo začeli z enajsto izvedbo spletnega tečaja o varni rabi interneta in sodobnih tehnologij – MOST-V. Tečaja se lahko udeleži kdor koli, saj pokriva široko paleto vsebin, ki jih nemalokrat potrebujemo pri svojem delu in v zasebnem življenju. Veliko je tudi vsebin, ki bodo zanimale predvsem starše, največ specializiranih vsebin pa je namenjenih zaposlenim v šolstvu.

Na tečaj se lahko prijavite prek spletnih skupnosti na portalu SIO. Za prijavo uporabite AAI-račun, lahko se prijavite tudi z običajnim profilom, ki ga ustvarite.

Ključ za vstop v tečaj je most2019november.

Izobraževanje bo potekalo tri zaporedne tedne, na njem pa boste pridobili veščine, ki vam bodo pomagale pri soočanju z nevarnostmi na spletu. Kraja gesel, izsiljevalski virusi in spletno nasilje so le nekateri izmed pojavov, s katerimi se srečujemo. Na tečaju se boste naučili pravilno in učinkovito soočati s težavami, povezanimi z internetom in sodobnimi tehnologijami.

Zavarujte se …

Vsak teden bo pozornost namenjena obravnavi eni izmed sledečih tematik:

• zaščita naprav
  • zaščita zasebnosti in digitalne identitete
  • zaščita zdravja in okolja

Nova gradiva in naloge bodo objavljene enkrat tedensko, aktivnosti znotraj tedna pa lahko izvajate v časovnem okviru, ki ga določite sami. Vsebine so prilagojene tako tistim, ki imajo osnovno znanje o tematiki, kot tudi zahtevnejšim uporabnikom.

Udeležbo priporočamo zlasti učiteljem

Tečaj je zelo koristen za učitelje, saj ti prenašajo znanje na mlajše generacije. Te so rojene v digitalni dobi in imajo na prvi pogled veliko znanja o tehnologijah, vendar je njihovo znanje pogosto zgolj površinsko, manjka jim tudi izkušenj iz »resničnega« sveta. Pogosto se ne znajo in ne zmorejo soočiti s posledicami svojih dejanj na spletu, učitelji pa so tisti, ki jih lahko vodijo in usmerjajo pri njihovem delovanju in jih z ozaveščanjem varujejo pred nevarnostmi.

Po uspešno opravljenem tečaju udeleženci prejmejo Mozillino značko »Pametni uporabnik interneta«. V kolikor se odločite tudi za udeležbo na srečanju v živo, na katerem obravnavamo primere zapletov s slovenskih šol, dobite potrdilo o usposabljanju v trajanju 16 ur.

Vabljeni k udeležbi!