SAFE-SI nagradni natečaj za osnovnošolce 2011/2012

sreda, 26. 10. 2011 12:27

Center za varnejši internet SAFE-SI, katerega partner je Arnes, tudi v letošnjem šolskem letu za osnovnošolce organizira nagradni natečaj, ki poteka v treh ločenih kategorijah:

• Ovčke natečaj za prvo triado OŠ;
  • Strip natečaj za drugo triado OŠ;
  • Video natečaj za tretjo triado OŠ;

Do 16. decembra 2011 se lahko učenci posamezno ali v skupini do 6 otrok pod vodstvom mentorja prijavite na natečaj prek spletnega obrazca na rid.safe.si. Tu najdete tudi razpisane teme in ostala podrobnejša navodila za prijavitelje.

Najbolje ocenjeni prispevki bodo nagrajeni:

• Avtorji prvih treh najboljših izdelkov iz vsake kategorije izdelkov prejmete zanimive praktične nagrade.
  • Mentorji izdelkov prejmete potrdilo o mentorstvu.
  • Vsi sodelujoči prejmete potrdila o sodelovanju.

Glavni namen tekmovanja je spodbuditi kreativen in poglobljen razmislek otrok in mladine o tem, kako jim internet in druge informacijske tehnologije oblikujejo vsakdanje življenje in hkrati sprožiti pogovor in učenje o varnem in odgovornem načinu rabe novih tehnologij v šoli in zunaj nje.

Natečaj poteka že četrto leto, skupaj pa je v natečajih doslej sodelovalo 2010 učencev in 183 šol.