Zoom za osnovne in srednje šole

sreda, 26. 8. 2020 10:54

Zaradi vse večjih potreb in želja uporabnikov, da bi omogočili hkratno sodelovanje večjega števila udeležencev z uporabo zvoka in slike, na primer celega razreda, smo na Arnesu kupili licence za zmogljiv videokonferenčni sistem Zoom.

S polnimi funkcionalnostmi bo brezplačno na voljo vsem učiteljem na slovenskih osnovnih in srednjih šolah.

O rabi orodja na webinarju

O možnosti pridobitve dostopa in napotkih za uporabo vas obvestimo do konca tedna. V petek, 28. avgusta, bo ob 13. uri organiziran webinar, tudi na temo uporabe orodja Zoom. Posnetek webinarja si boste lahko ogledali na portalu Arnes Video.

Še o varstvu podatkov

Zoom je imel v preteklosti določene varnostne težave, ki so jih v podjetju odpravili, poleg tega so dopolnili nastavitve zasebnosti. Licenčna pogodba zagotavlja izpolnjevanje vseh obveznosti po Splošni uredbi o varstvu podatkov (GDPR). Na Arnesu bomo uporabili nastavitve, ki optimalno varujejo zasebnost naših uporabnikov.

Več informacij in navodil vam bomo posredovali v kratkem.