Dan (in mesec) varne rabe interneta 2015

sreda, 14. 1. 2015 9:36

Vabimo vas, da se nam v februarju 2015 ponovno pridružite in skupaj z nami praznujete mesec varne rabe interneta in mobilnih naprav pod sloganom »Skupaj za prijaznejši internet!« Glavni namen aktivnosti, v katerih sodeluje tudi Arnes, je promocija varne in odgovorne rabe tehnologije, predvsem med otroki in mladostniki. Veščine varne rabe interneta in sodobnih tehnologij so pomembne tako za učence kot tudi za učitelje in strokovne delavce posameznih šol. Pogosto se problemi, ki so povezani z otrokovim življenjem na spletu in z uporabo mobilnih naprav, prenašajo v šolo. Pomembno je, da znajo učitelji ravnati preventivno ter da se znajo v primerih težav primerno odzvati in svetovati tako učencem kot tudi staršem. Več o dogodku si lahko preberete na spletni strani SAFE.SI.