Dan varne rabe interneta 2014

ponedeljek, 13. 1. 2014 10:59

Februarja 2014 bomo skupaj praznovali dan in mesec varne rabe interneta in mobilnih naprav pod sloganom »Skupaj za prijaznejši internet!« Glavni namen tega posebnega dne je promocija varne in odgovorne rabe tehnologij, predvsem med otroki in mladostniki. Problemi, ki so povezani z otrokovim življenjem na spletu, se pogosto prenašajo v šolo. Zato je pomembno, da znate učitelji in svetovalci ravnati preventivno ter da se znate v primerih težav primerno odzvati  in svetovati tako učencem kot tudi staršem. Tudi tokrat vse slovenske šole vabimo k aktivnemu sodelovanju.

Tokratna vodilna tema dneva in meseca varna rabe interneta se nanaša na odgovornost, ki jo imamo vsi uporabniki pri ustvarjanju varnejšega in prijaznejšega spletnega prostora. Otroci in mladi, starši in skrbniki, učitelji, socialni delavci, tudi industrija in politiki, prav vsi pri tem igramo pomembno vlogo! Ob vsesplošnem navdušenju nad novimi tehnologijami, brezplačnimi spletnimi izobraževanji in poplavo informacij vse prepogosto pozabljamo na temnejšo plat, ki nam jo ob vsem dobrem prinašajo sodobne tehnologije.

Več o dogodku si lahko preberete na prenovljeni spletni strani centra SAFE-SI, katerega partner je Arnes.