Kolesar: Za prijavo uporabite šolski AAI-račun

petek, 9. 12. 2016 10:22

kolesar_sio.mdm_arnes_sporazum_iStock_000006626973_Large_500V spletni učilnici Kolesar lahko lahko učenci opravljajo kolesarski izpit. Za prijavo v storitev učenec potrebuje AAI-račun, ki mu ga dodeli njegova šola.

Kateri AAI-račun uporabiti za prijavo?

AAI-računi, ki jih uporabnik dobi na Arnesu (@guest.arnes.si), v aplikaciji Kolesar ne delujejo več. Aplikacija zahteva uporabo šolskih AAI-računov.

Enostaven postopek, podpis Sporazuma o članstvu v omrežju ARNES, šoli omogoči dostop do orodja za upravljanje identitet – SIO.MdM.

Dostop do Kolesarja in drugih varnih, brezplačnih aplikacij

SIO.MdM omogoča vpis ali uvoz učencev, in s tem stvaritev AAI-računov.

Učenci se lahko z ustvarjenimi računi prijavijo v storitev Kolesar, spletno učilnico, ki ponuja nabor že poznanih aplikacij za kolesarje. Tako v spletni učilnici lahko opravljate:

• simulacijo oziroma testiranje kolesarja,
  • teoretični in praktični del kolesarskega izpita,
  • teoretični in praktični del tekmovanj.

Kolesar je spletna aplikacija, ki je bila razvita v okviru projekta e-Šolska torba, v katerem sta sodelovala ZRSŠ in ArnesZ AAI-računi učenci in učitelji dobijo dostop tudi do drugih varnih in brezplačnih storitev omrežja ARNES.