MOST: Jeseni vas čaka dvanajst spletnih tečajev

četrtek, 20. 10. 2022 13:44

Na Arnesu za naše uporabnike pripravljamo različna izobraževanja. Za letošnjo jesen smo pripravili kar dvanajst različnih množičnih odprtih spletnih tečajev – MOST, ki vas bodo naučili uporabljati Arnesove storitve, ki podpirajo hibridni način poučevanja in dodatnega o varni rabi interneta.

Določite termine, hitrost in pogostost učenja

Udeležba je brezplačna, potrebujete le dostop do spleta, sami pa določate hitrost, termine in pogostost učenja. Med tečajem boste sodelovali v forumih, medsebojno ocenjevali naloge in opravljali druge zanimive aktivnosti.

Če vas zanima več tematik, se lahko hkrati prijavite na več tečajev.

O hibridnem poučevanju in varni rabi interneta

Prijavite se v MOST in k sodelovanju povabite tudi vaše sodelavce. S prijavami pohitite, saj je število mest omejeno. Prijavite se s klikom na objavljen termin, na dnu strani s predstavitvijo posameznega tečaja.

Letos smo med izvedbe dodali še en povsem nov tečaj, MOST – Moja digitalna identiteta.

Z delom boste začeli 14. novembra, MOST – V, tečaj o varni rabi sodobnih tehnologij pa se prične v sredo, 16.novembra 2022.

• MOST – Spletno anketiranje;
• MOST – Digitalne identitete (za ROID-e, informatike);
• MOST – Uporaba mobilnih naprav v VIZ;
• MOST – Vodenje in upravljenje VIZ (za vodstvene delavce VIZ);
• MOST – Spletna predstavitev VIZ;
• MOST – E-Listovnik;
• MOST – Spletne učilnice;
• MOST – Iz šole v splet;
• MOST – Multimedijske vsebine;
• MOST – Interaktivne vsebine H5P;
• MOST – Moja digitalna indentiteta.

16. novembra pa se bo začel MOST-V, tečaj o varni rabi sodobnih tehnologij. Tematike so še posebej zanimive in pomembne v današnjem času hitre digitalizacije. Udeležba je skoraj nujna za vsakogar, ki uporablja naprave, povezane v internet.

Tečaje so pripravili priznani strokovnjaki

Množične odprte spletne tečaje smo pripravili na Arnesu, v sodelovanju s Pedagoško fakulteto, Fakulteto za družbene vede, Zavodom za šolstvo, Šolo za ravnatelje, Združenjem ravnateljev in strokovnjaki iz osnovnih in srednjih šol.