V eduGAIN je vključenih že 4.000 entitet

sreda, 19. 7. 2017 16:05

Nedavno je eduGAIN dosegel nov mejnik, saj je v mednarodni sistem zdaj vključenih več kot 4.000 ponudnikov storitev in identitet.

Enostaven dostop do vsebin in aplikacij

eduGAIN povezuje raziskovalne in izobraževalne federacije po svetu, poenostavlja dostop do vsebin, aplikacij in virov in s tem skrbi za podporo globalni raziskovalni in izobraževalni skupnosti.

eduGAIN omogoča izmenjavo metapodatkov med sodelujočimi federacijami. Ponudniki identitet, ki so vključeni v ArnesAAI, lahko svojim uporabnikom ustvarijo AAI-račun. Z enim samim uporabniškim imenom in geslom pa uporabniku omogočijo dostop do množice aplikacij v federacijah ArnesAAI in eduGAIN.

Uporabnik potrebuje en račun in eno geslo

Uporabniki lahko z AAI-računom uporabljajo brezplačne spletne aplikacije, ki jih najdejo na portalu Moj Arnes, dostopajo do zbirk člankov in literature ter baz podatkov, kot so na primer ScienceDirect, Web of Science …