Kako sodelujeta Akademska televizija in Arnes?

četrtek, 26. 5. 2016 12:00

Na Akademski televiziji, spletnem televizijskem mediju, ki ga ustvarjajo študentje AGRFT, izpostavljajo prednosti Arnesovih multimedijskih rešitev. V Slovenski kinoteki, kjer so študentje pripravljali prenos podelitev nagrad iris, smo se pogovarjali z Janom Marinom, študentom podiplomskega študija filmske in televizijske produkcije.

Jan je izpostavil, da se oddaje Akademske televizije prenašajo prek Arnesove storitve Prenosi v živo. Signal se iz fakultetnega ali mobilnega studija oddaja v visoki kakovosti, ki se na Arnesovih strežnikih v realnem času pretvori v več nižjih kakovosti, s čimer se zagotavlja ogled na počasnejših internetnih povezavah in množici naprav. Prenosi dosegajo več stotin hkratnih gledalcev.

Ustvarjalci napovednike in posnetke oddaj nalagajo na portal Arnes Video, kjer hranijo tudi celoten arhiv, njihove vsebine pa imajo po več tisoč ogledov. Na Arnesu gostuje tudi spletna stran www.aktv.si.

Akademsko televizijo je ustanovila Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani.