Začnite novo šolsko leto z Arnesovimi storitvami

petek, 30. 8. 2024 12:29

V novem šolskem letu izkoristite široko paleto Arnesovih storitev, ki so ustvarjene za podporo vzgojno-izobraževalnemu procesu. Na Arnesu si želimo zagotoviti najboljša orodja in aplikacije za sodobno in učinkovito izobraževanje.

AAI-račun za dostop do vseh storitev

Večina šol je s hitrim optičnim omrežjem povezana v omrežje ARNES in z AAI-računom, ki ste ga pridobili na svojem zavodu, lahko dostopate do Arnesovih spletnih storitev in varnega brezžičnega omrežja eduroam.

e-pošta in ogromne datoteke

Z AAI-računom lahko uporabljate e-poštni račun z 20 GB prostora in brez nadležnih oglasov. Z distribucijskim seznamom lahko sporočila pošiljate določenim skupinam uporabnikom, za res velike datoteke velikosti do 100 GB pa uporabite Arnes Filesender.

Interaktivno učenje in spletne vsebine

Arnes Učilnice vam omogočajo ustvarjanje in urejanje interaktivnih izobraževalnih vsebin. Na Arnes Spletu lahko brez omejitev oblikujete spletne strani za šole ali posamezne predmete in domišljiji pustite prosto pot.

Najbolj zaželene videokonference in izobraževalni portal

Hibridni pouk lahko še vedno brezplačno organizirate v Arnes Zoomu ali storitvi Arnes VID, brez kakršnih koli časovnih omejitev. Izobraževalne videoposnetke in prenose v živo pa preprosto objavite na portalu Arnes Video in jih vključite v vaše spletne strani.

Napredne spletne ankete in organizacija dogodkov

Z Arnes 1KA lahko brezplačno uporabljate vse funkcionalnosti naprednega orodja za spletne ankete. Z Arnes Planerjem pa hitro na enostaven način organizirate dogodke.

Zmogljivi strežniki in varna shramba podatkov

Za organizacije nudimo brezplačno gostovanje virtualnih strežnikov in shranjevanje do 1 TB podatkov v oblaku.

Odzivna in strokovna podpora v slovenskem jeziku

Predvsem smo ponosni na našo ekipo strokovnjakov, ki vam je med tednom na voljo za svetovanje in pomoč pri uvajanju Arnesovih storitev v vzgojno-izobraževalno okolje. Tehnično podporo poiščite na novem spletišču podpora.arnes.si, lahko pa nas kontaktirate na telefonski številki 01 479 88 77 ali na naslovu helpdesk@arnes.si.

Strokovna izobraževanja in prenos znanja

Na portalu SIO, osrednji informativni točki, povezujemo projekte, dejavnosti in storitve slovenskega izobraževalnega sistema. Pripravljamo večtedenske množične odprte spletne tečaje – MOST – namenjene strokovnim in vodstvenim delavcem v izobraževanju, ter delavnice, na katerih lahko pridobite dodatno znanje. Dodali smo nova tečaja, prvega na tematiko odprtih izobraževalnih gradiv in drugega o interaktivnih vsebinah H5P. Zanimive tematike poiščite na izobrazevanje.sio.si.

S pomočjo Arnesa bo novo šolsko leto še bolj uspešno.