Orodje za učitelje: Tečaj o varni rabi interneta za otroke

četrtek, 14. 2. 2019 8:51

Ob Dnevu varne rabe interneta smo na Arnesu pripravili spletni tečaj o varni rabi interneta za otroke (MOST-VO), ki je namenjen učencem druge in tretje triade osnovnih šol.

Testno različico tečaja je uporabljalo nekaj šol, na osnovi njihovih odzivov pa bomo tečaj izboljšali. V naslednjem tednu bomo za vse šole odprli uradno različico tečaja.

Dragoceno orodje za učitelje

Vabimo vas, da se z vašimi učenci vključite v novo, za učence zelo zanimivo obliko izobraževanja o vsebinah, ki imajo v današnjem času izjemen pomen.

Arnesov spletni tečaj o varni rabi interneta in naprav za otroke smo pripravili kot dodatno orodje za učitelje in druge izobraževalce, ki ga boste lahko uporabili pri vaših aktivnostih.

Spoznavanje digitalnih medijev in prepoznavanje prevar

Pokriva široko paleto vsebin na način, ki je prilagojen otrokom. Velik poudarek je na vsebinah, ki so pomembne ob spoznavanju novih, digitalnih medijev. Od prepoznavanja prevar in preverjanja resničnosti objav, do spletnega nasilja in zasvojenosti z novimi tehnologijami.

Vse zainteresirane izobraževalce vabimo, da nam pošljete sporočilo na elektronski naslov MOST.VO@arnes.si.