SIO-2020: Informativni dan – izgradnja brezžičnih omrežij

sreda, 20. 3. 2019 8:00

V letu 2018 je Arnes v sklopu projekta WLAN-2020 na kar 410 vzgojno-izobraževalnih zavodih (VIZ) zgradil brezžična omrežja. V letu 2019 načrtujemo izgradnjo novih omrežij WLAN-2020 na 41 odstotkih VIZ, ki so vključeni v program SIO-2020.

Ravnateljice in ravnatelje, direktorice in direktorje VIZ, na katerih bomo brezžična omrežja gradili v letu 2019, smo povabili na informativne dneve, ki so potekali v Ljubljani, Mariboru in Novi Gorici. Na informativne dneve smo povabili tudi VIZ, ki bodo omrežje gradili v letu 2020.

O izkušnjah, načrtih in pripravi na izgradnjo omrežja WLAN-2020

Najprej smo vam predstavili izkušnje, ki smo jih v sklopu projekta pridobili v letu 2018. Povedali smo vam tudi, kakšni so načrti Arnesa v letu 2019 in vam podali napotke za pripravo na izgradnjo omrežja na vašem zavodu. Sledila je predstavitev novosti in sprememb v specifikacijah.

Informativni dnevi in drsnice

• Ljubljana, 27. marec 2019, ob 15. uri.
    Tehnološki park Ljubljana, Tehnološki park 19, stavba B, pritličje.
  • Maribor, 28. marec 2019, ob 14. uri.
    Zavod Antona Martina Slomška Maribor, Vrbanska cesta 20, Maribor.
  • Nova Gorica, 29. marec 2019, ob 13. uri.
    Šolski center Nova Gorica, v prostorih MIC (Medpodjetniški izobraževalni center), Cankarjeva ulica 8 a, Nova Gorica.

Drsnice z informacijami, ki smo jih predstavili na informativnih dnevih, si lahko ogledate tukaj.

Prednosti brezžičnega omrežja eduroam

Na vašem zavodu bo po izgradnji na voljo brezžično omrežje eduroam, ki ga uporabljajo milijoni uporabnikov po vsem svetu. Uporaba omrežja eduroam predstavlja prednost za učence in učitelje, študente, profesorje in raziskovalce, saj v prostorih vaše organizacije zagotavlja varno, prilagojeno in preprosto rabo brezžičnega omrežja ter enostavno uporabniško izkušnjo na vseh napravah.

Program, ki povezuje znanje prihodnosti

Več podrobnosti o Programu nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju najdete na spletni strani Programa. Dodatne informacije lahko dobite na e-poštnem naslovu sio-2020@arnes.si in na telefonski številki (01) 479 88 55.

Naložbo sofinancirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.