Spletni tečaji: Učinkovito izobraževanje na daljavo

torek, 3. 11. 2020 13:07

Na Arnesu učitelje in profesorje izobražujemo, kako lahko z rabo brezplačnih in varnih spletnih storitev učinkovito izvajajo izobraževanje na daljavo.

V novembru in decembru se boste lahko udeležili enajstih množičnih odprtih spletnih tečajev z različnimi tematikami.

Na brezplačne tečaje se že lahko prijavite na portalu SIO.

Naučite se uporabljati brezplačne in varne spletne storitve

Spletni tečaji, ki se bodo začeli 16. novembra, bodo obravnavali naslednja področja:

• MOST – spletno anketiranje
• MOST – digitalne identitete
• MOST – spletne učilnice Moodle
• MOST – e-listovnik
• MOST – vodenje in upravljanje VIZ
• MOST – uporaba mobilnih naprav v VIZ
• MOST – interaktivne vsebine H5P
• MOST – iz šole v splet (povezavo za prijavo v spletni tečaj vam bomo posredovali naknadno, z delom pa že lahko začnete kot gostje na povezavi)

Brezplačni tečaji se bodo začeli tudi 7. decembra:

• MOST – spletne učilnice Moodle
• MOST – uporaba mobilnih naprav v VIZ

Množične odprte spletne tečaje smo v sklopu programa SIO-2020 pripravili na Arnesu, v sodelovanju s Pedagoško fakulteto, Fakulteto za družbene vede, Zavodom za šolstvo, Šolo za ravnatelje, Združenjem ravnateljev in strokovnjaki iz osnovnih in srednjih šol. Naložbo sofinancirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.