Znova o uporabni geografiji

sreda, 9. 9. 2020

Na seminarju, ki se bo začel 5. oktobra, se bodo učitelji geografije in drugih strok, ki lahko pri svojem delu uporabijo prostorske informacije ali se z učenci podajajo na ekskurzije, seznanili z uporabo različnih spletnih in mobilnih geoinformacijskih aplikacij. Spoznali bodo tudi možnosti uporabe iskalnika po zemljevidih in izdelali lastno šolsko ekskurzijo. Seminar bo učiteljem ponudil možnosti uresničevanja učnih ciljev, v razredu in na terenu, na nekoliko drugačen način.

Seminar je namenjen učiteljem geografije, zgodovine, naravoslovja, družboslovja in sorodnih predmetov v osnovnih in srednjih šolah.

Spoznajte možnosti uporabne geografije

Udeleženci bodo:

• spoznali možnosti, ki jih ponuja spletišče Uporabna geografija kot podpora pri izvedbi pouka in doseganju učnih ciljev;
  • spoznali in znali uporabljati različne spletne in mobilne geoinformacijske aplikacije ter razumeli možnosti njihove uporabe v izobraževalnem procesu;
  • spoznali različne osnovne in zahtevnejše možnosti uporabe iskalnika po zemljevidih in ga znali uporabiti tudi kot mobilno aplikacijo;
  • se naučili načrtovati šolsko ekskurzijo z uporabo spletišča ekskurzije na portalu SIO;
  • razvijali praktične, življenjske veščine, načrtovanja poteka ekskurzije, časa, postankov…
  • se naučili načrtovati učno uro z uporabo ene od geoinformacijskih aplikacij ali iskalnika po zemljevidih;
  • spoznali možnosti, ki jih nudijo mobilne naprave kot podpora izvedbi pouka in doseganju učnih ciljev;
  • se seznanili z uporabo mobilnih naprav kot priložnosti za ustvarjanje učnih situacij, v katerih je učenec/dijak v središču učnega procesa.

Na seminar se lahko prijavite na naslednji povezavi, na voljo vam je tudi delovni program.

Skupno trajanje seminarja znaša 16 ur, od tega je 6 ur namenjenih srečanju v živo, 8 delu na daljavo in 2 uri spletni videokonferenci.

Naročite se na RSS obvestila

Pomoč uporabnikom